00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Grizzly Mountain
Grizzly Terrace Trailer Park
Obrazek
Kiedy raz wyrwiesz się z Grizzly Terrace Trailer Park wcale nie zechcesz tam wracać. Przyczepy ustawione są tu bardzo gęsto, sąsiedzi praktycznie zaglądają sobie do okien, a kiedy zechcesz wyjść przed swój "dom" z puszką piwa musisz liczyć się z tym, że powinieneś mieć ze sobą czteropaka, bo ktoś na pewno się nawinie. Dzieciaki bawią się razem na prowizorycznych placykach zabaw z plastikowymi zjeżdżalniami. Starsze zwracają uwagę na te młodsze, bo ich rodzice ciężko pracują, żeby związać koniec z końcem. To tanie lokum, ale brakuje tu wielu udogodnień. Wieczorami zamiast cykania świerszczy do twoich uszu mogą dojść krzyki sąsiadów. O poranku możesz spotkać grzebiącego w śmietnikach szopa, chociaż niektórzy twierdzą, że widzieli nawet niedźwiedzia. Do tej pory nie wiadomo czy to zasługa potajemnie pędzonego przez sąsiada bimbru, czy czysta prawda. To wszystko próbuje wynagrodzić fakt, że kiedy potrzebujesz szklanki cukru, to sąsiad nie tylko ci ją pożyczy, ale zaprosi również na piwo.
Zalety:
 • Cena — przyczepy są tanie, aktualnie jest to najtańsza dzielnica w Sapphire Creek.
 • Dobra lokalizacja — bliski dostęp do kliniki oraz do pogotowia górskiego.
Wady:
 • Hałas i często brak prywatności przez blisko siebie rozstawione przyczepy kempingowe. Ponadto cisza nocna tutaj praktycznie nie istnieje.
 • Obecność dzikich zwierząt jak szopy, na które można się natknąć blisko zbiorowych śmietników.
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

maybloom
Ponderosa Lane
Obrazek
Ponderosa Lane to pięknie przystrzyżone trawniki, domki otoczone białym płotkiem i uśmiechnięci sąsiedzi, którzy tak naprawdę pod tą maską skrywają swoje mroczne tajemnice. To osiedle jest spełnieniem marzeń wielu mieszkańców. Bo kto nie marzył chociaż raz, żeby zamieszkać w tym ślicznym domku z jasną fasadą, żeby jego dzieci biegały wesoło po soczysto zielonym trawniku i goniły złotego labradora? Spełnienie typowego amerykańskiego snu. Okolica jest naprawdę ładna i spokojna. Niektórzy nawet nie zamykają swoich domów na klucz, bo przecież tutaj nigdy nikogo nie okradli. W sąsiedztwie znajduje się szkoła i kościół, więc dzieciaki mogą wracać z lekcji pieszo, pielęgnując swoje więzi z rówieśnikami. Jednak niektórzy bardziej niż inni unikają sąsiedzkich spędów, grillów, garażowych wyprzedaży i popołudniowych spotkań na wielkim, nowoczesnym placu zabaw, strzegąc swoich sekretów, bo przecież każdy dom jakiś ma, prawda?
Zalety:
 • Miła i spokojna okolica oraz życzliwi sąsiedzi.
 • Powierzchnie posesji są spore, co sprzyja większym rodzinom z dziećmi i zwierzakami.
 • Dostęp do supermarketu i licznych lokali gastronomicznych.
Wady:
 • Dość bliskie położenie domków względem siebie, co w pewien sposób ogranicza prywatność.
 • Ceny jak na standardy tutaj są wygórowane.
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

meadowbrook lane
Main Street
Obrazek
Centrum miasta w którym mieszkania do wynajęcia są często nad lokalami pracowniczymi jak restauracje, puby czy lokalne biznesy, które mają swój gorszy lub lepszy dzień. Bardzo często właścicielami tych lokali są pracownicy czy właściciele tych biznesów, żeby mieć jak najbliżej do pracy. Gwar z lokali pod mieszkaniami przebija się przez cienkie ściany. Mimo centrum miasta jest to dość szemrana okolica.
Idealne miejsce dla młodych ludzi, którzy lubią mieć wszystko na wyciągnięcie ręki, a hałas dobiegający zza ściany nawet w środku nocy im nie przeszkadza. Ceny lokali nie są wygórowane z powodu ich małego metrażu czy ulokowania, a o współlokatora tutaj nie trudno. W godzinach szczytu często można utknąć w korku ciągnącym się przez główną ulicę.
Zalety:
 • Dobra lokalizacja — dostęp do lokalów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych.
 • Idealne mieszkania dla osób, które pracują w centrum miasta przeze co mają blisko do pracy.
Wady:
 • Liczne lokale gastronomiczne pod mieszkaniami wpływają na prywatność jak i na hałas, który rozlega się przez godziny otwarcia lokali.
 • Mały metraż — mieszkania tutaj są skromne, bardzo często z jednym pokojem i malutką łazienką.
 • Zwiększona przestępczość, zwłaszcza w godzinach nocnych.
 • Mieszkania należące do właścicieli lokali, którzy chcą mieszkać blisko swojego interesu.
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

gold prairies
Lazy Buffalo Ridge
Obrazek
Piękne rancza, które w Sapphire Creek przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Nie ma nic piękniejszego niż patrzenie na to jak Twój interes kwitnie, a ziemie należące do Ciebie sięgają horyzontu. Tutaj nigdy nie ma nudno, a ludzie pracujący na farmach mają ręce pełne roboty. Rozległe tereny i piękne krajobrazy z pewnością zapierają dech w piersi. Do sąsiadów każdy ma daleko, ale to nie przeszkadza w zawieraniu nowych znajomości.
Domy na większości ranczach są okazałe i bardzo przestronne, a rżenie koni czy ujadanie psów jest tutaj na porządku dziennym. Wszystko wiedzie się tutaj spokojnym, jednostajnym rytmem. Czasami podobno można zobaczyć stado dzikich koni przemierzające rozległe tereny.
Zalety:
 • Piękne krajobrazy, które zapierają dech w piersi.
 • Rozległe tereny należące do ranczerów.
 • Spokojna i cicha okolica, rancza położone są daleko od siebie co zapewnia prywatność.
Wady:
 • Obecność zwierząt hodowlanych oraz związany z nimi nieprzyjemny zapach.
 • Lokalizacja — często rancza położone są dalej, a drogi dojazdowe z pewnością pozostawiają wiele do życzenia.
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

crystal bay
Sapphire Drive
Obrazek
Idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój. Jezioro, które swoją nazwę wzięło od szafirowej tafli wody od zawsze zapierało dech w piersi. Widok z okna nowo postawionych domów z pewnością jest wart tej ceny. Domy są świeżo wyremontowane lub wybudowane przez co komfortowe i przede wszystkim drogie. Jest to idealne miejsce dla rodziny z dziećmi i zwierzakami. Czasami w okolicznych lasach można spotkać żyjące tutaj dzikie zwierzęta, które jednak nie podchodzą zbyt blisko powstałych posesji.
Droga biegnąca wzdłuż szafirowego jeziora jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów jak i spacerowiczów z psami czy dziećmi. Minusem mieszkania tutaj jest z pewnością odległość do centrum i najbliższych sklepów.
Zalety:
 • Zmniejszona przestępczość — domy często są chronione przez liczne alarmy, które odstraszają złodziei.
 • Duży metraż — domy te mają nie tylko po dwie łazienki, ale i także ogrody.
Wady:
 • Obecność dzikich zwierząt — zwłaszcza w pobliskich lasach.
 • Lokalizacja — spora odległość od centrum i lokali gastronomicznych.
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Flathead
Sturnella Hallow
Obrazek
Rezerwat Flathead to miejsce, w którym czas, jakby się zatrzymał. Domki, głównie drewniane, zamieszkiwane przez rdzennych mieszkańców mają w sobie dużo uroku oraz dzikości. Domki nie stoją tuż obok siebie, dzięki czemu mieszkańcy mogą pozwolić sobie na odrobinę prywatności. Okolica jest bezpieczna i spokojna, ciszę zakłócają tylko bawiące się dzieci, których jest dużo oraz dzikie zwierzęta; często wieczorami słychać wycie wilków oraz kojotów. Społeczność zamieszkująca Sturnella Hallow jest ze sobą bardzo zżyta, wszyscy mieszkańcy znają się między sobą i może się wydawać, że nie mają przed sobą tajemnic — nie mają również płotów, a jeśli jakiś się zdarzy, to naprawdę rzadki widok. Jeśli masz ochotę spędzić trochę czasu na łonie natury i cieszyć oko dziką prerią, rezerwat to miejsce, w którym będziesz czuć się wyjątkowo dobrze. W okolicach rezerwatu często można spotkać konie, które, choć mają właścicieli, wypuszczane są luzem na pastwiska.
Jeśli podpadniesz któremuś z tubylców i zakłócisz ich spokój, zadbają o to, byś został ugoszczony w jak najgorszy sposób, nie radzimy tego robić.

Uwaga! Mieszkanie w rezerwacie dostępne jest jedynie dla członków plemienia lub w szczególnych przypadkach, omówionych wcześniej z Manitou.
Zalety:
 • Spokój — rezerwat to miejsce, w którym ciszę zakłócają tylko dźwięki natury i rozbawione dzieci.
 • Bezpieczeństwo — aktualnie jest to najbezpieczniejsza dzielnica mieszkalna w całym Sapphire Creek oraz najbliższej okolicy.
Wady:
 • Obecność wilków i kojotów, które często przemierzają prerie w poszukiwaniu pożywienia.
 • Wysokie prawdopodobieństwo spotkania z jadowitymi wężami.
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Grizzly Mountain
Diamond Lodge Resort & SPA
Obrazek
Miejsce, o którym słyszał chyba każdy w Montanie, prawdziwy klejnot w koronie resortów Alexandra Lowella. Diamond Lodge Resort & SPA słynie nie tylko ze swojej malowniczej lokalizacji nad wodospadem i doskonałej oferty proponowanych usług - jego pojawienie się na mapie Sapphire Creek wzbudziło olbrzymie kontrowersje. Jednak nie na tyle duże, by turyści nie zjeżdżali tutaj ze wszystkich stron świata, pragnąc eksplorować zapierającą dech w piersiach okolicę. Rezerwować pokój należy z minimum kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale mnogość atrakcji na miejscu wynagradza całe to oczekiwanie. Pokoje są przestronne i dopasowane do wygórowanych potrzeb gości, każdy wyposażony jest w prywatną łazienkę i wszelkie udogodnienia (między innymi sejf), do ceny rezerwacji nierzadko wliczone są pakiety zabiegów SPA oraz posiłki w hotelowej restauracji. Obsługa dba o nienaganną czystość i spełnianie każdej zachcianki osób, które stać na pobyt w Diamond Lodge.
Zalety:
 • umiejscowienie tuż nad wodospadem
 • sąsiedztwo Glacier National Park
 • restauracja oraz SPA na miejscu
Wady:
 • odległość od centrum miasta
 • kontrowersje związane z powstaniem hotelu
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

crystal bay
Sapphire Inn
Obrazek
Sapphire Creek od zawsze nastawione było na turystów i posiadało rozbudowaną bazę noclegową, jednak po otwarciu Diamond Lodge niektóre interesy zaczęły podupadać. Sapphire Inn trzyma się dzielnie, prowadzony od pokoleń przez członków jednej rodziny jest miejscem, które całym sercem polecają mieszkańcy tym turystom, którzy w okolicy pojawili się na gorąco, bez wcześniejszej rezerwacji. Pokoje są schludne i utrzymane w nienagannej czystości, nie trzeba także wykosztowywać się, by pozwolić sobie na spędzenie doby pod dachem pensjonatu. Pyszne śniadania integrują gości, którzy zasiadają do nich w dużej jadalni. Bliskość jeziora zapewnia dodatkowe atrakcje, w sąsiedztwie znajduje się także rezerwat Flathead, więc nic dziwnego, że w Sapphire Inn zatrzymują się często wielbiciele kultury rdzennych Amerykanów.
Zalety:
 • bezpieczna, spokojna okolica
 • noclegi na każdą kieszeń
Wady:
 • w nocy często słychać zwierzynę z pobliskich lasów
 • dojazd do centrum miasta na własną rękę
Zablokowany