00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Rodziny fabularne
Informacje
Sapphire Creek, mimo rozległego terenu, nie jest gęsto zaludnionym miasteczkiem, a co za tym idzie, jego mieszkańcy w większości dobrze się znają. Po okolicy krążą plotki o ambicjach Lowella, domniemanych przekrętach Davisa i wszyscy wiedzą, że członkowie rodziny de Crane kłócą się między sobą o to, kto przejmie kasyno po ojcu. Czujni (a może wścibscy?) mieszkańcy dbają o bezpieczeństwo swojej społeczności, lecz w obliczu ostatnich wydarzeń pewność ta została zachwiana.

Poniższa lista rodzin fabularnych nie jest kompletna, jedynie trzy pierwsze rodziny nadzorowane są przez MG, a kolejne możecie stworzyć sami, pod warunkiem, że na forum istnieje minimum dwoje zaakceptowanych członków rodziny. Opis (na wzór tych poniżej) podeślijcie w prywatnej wiadomości na konto [mention]Manitou[/mention], a po przyjęciu pojawi się on w tym temacie.

Członkowie rodzin Lowell, Davis i de Crane muszą posiadać minimum drugi stopień ingerencji MG.

Jeden gracz może posiadać dwie postaci w rodzinie Lowell, Davis, de Crane lub Sinclair.
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Lowell
Informacje
Głowa rodziny, pochodzący z Bostonu Alexander, trzyma pieczę nad małym imperium hotelarskim; ponad dziesięć luksusowych resortów, sygnowanych nazwiskiem Lowell, jest rozsianych po całych Stanach, napełniając kieszenie członkom rodziny. Choć Alexander nie był specjalnie wylewnym czy okazującym uczucia ojcem, śmierć jego pierwszej żony odrobinę zmieniła jego priorytety - od tego czasu stał się postacią obecną w życiu swoich dzieci, co czasem kończy się też narzucaniem im swojego zdania. Jest w stanie wiele im wybaczyć, lecz nie zniesie szargania reputacji i byłby w stanie wydziedziczyć każdą czarną owcę, gdyby jego granica została przekroczona.
Rodzina Lowell zajmuje wysoką pozycję w miasteczku, głównie ze względu na swoje finansowe wpływy, jednak nie brak też osób, które nastawione są wobec przybyszów negatywnie.

Moderatorem rodziny jest Manitou.
Struktura
Alexander - postać NPC; 65 lat, właściciel Diamond Lodge {więcej}
 • Aline Lowell - pierwsza żona, zginęła w wypadku samochodowym w 2000 roku.
  dziecko 1 - wolne
  dziecko 2 - wolne
  dziecko 3 - wolne
  dziecko 4 - wolne
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Davis
Informacje
Jak sięgnąć pamięcią, tak członkowie rodziny Davis od zawsze pojawiali się na kartach historii Sapphire Creek i okolic. Pradziadek Gregorego założył pierwszą w hrabstwie drukarnię, która - po wdrożeniu najnowocześniejszych rozwiązań - funkcjonuje do dziś. Początkowo jego prawnuk rozwijał się właśnie w biznesie, jednak szybko poczuł w sobie duch społecznika i poświęcił się pracy na rzecz miasta, obejmując stanowisko burmistrza.
Starał się być obecny w życiu swoich dzieci, jednocześnie stawiając przed nimi wysokie wymagania - nie wyobrażał ich sobie na stanowiskach, które nie przyniosłyby prestiżu rodzinie. Do momentu nominacji na senatora stanu Gregory i jego rodzina byli uwielbiani w miasteczku, jednak po wyjeździe mężczyzny do Heleny, sympatie te powoli zaczęły się odwracać.

Moderatorem rodziny jest Manitou.
Struktura
Gregory - postać NPC, 56 lat, senator, były burmistrz Sapphire Creek {więcej}
 • Lisa - żona (56 lat) (wolna)
  dziecko 1 - Fitzwilliam Davis - syn, 36 lat
  dziecko 2 - (wolna)
  dziecko 3 - (wolna)
  dziecko 4 - (wolna)
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

de Crane
Informacje
Członkowie plemienia Flathead, od pokoleń związani z okolicami Sapphire Creek oraz rezerwatem. Sam Vern, choć ukończył studia na prywatnej uczelni, nie wyobrażał sobie życia poza miejscem swojego urodzenia i tutaj zapuścił korzenie. Zaangażowany w rozwój rezerwatu, bez wytchnienia pracował na jego rzecz, z biegiem czasu zaniedbując przez to liczną rodzinę. Jako przewodniczący rady plemienia był poważany i powszechnie szanowany, choć za drzwiami domu różnie bywało z jego autorytetem. Wiele zmieniło się, gdy Vern spełnił jedno ze swoich marzeń i zyskał pozwolenie na budowę kasyna - od tego czasu bliscy zaczęli dbać o utrzymanie się w jego łaskach, licząc na procent z zysków bądź przejęcie interesów pewnego dnia. Jeszcze przed doznaniem udaru de Crane spisał testament, a choć nie zamierza jeszcze odchodzić z tego świata, nierzadko szantażuje dzieci i wnuki swoją ostatnią wolą, próbując ich sobie podporządkować.

Moderatorem rodziny jest Manitou.
Struktura
Vern - NPC, 83 lata, właściciel kasyna, b. przewodniczący rady plemienia {więcej}
Daphne de Crane - żona Verna, zmarła na raka trzustki w 2017 roku
 • dziecko 1 (maks 63 lata) (wolne)
  małżonek 1 (wolne)
  wnuk/wnuczka 1 (maks 40) (wolne)
  wnuk/wnuczka 2 (wolne)
  wnuk/wnuczka 3 (wolne)
 • dziecko 2 (wolne)
  małżonek 2 (wolne)
  wnuk/wnuczka 4(wolne)
  wnuk/wnuczka 5 (wolne)
 • dziecko 3 (wolne)
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Weasley
Informacje
Charles Weasley, z pochodzenia Kanadyjczyk, przeniósł się do Sapphire Creek w pogoni za ukochaną Acacią. Po ślubie przejął spuściznę po rodzicach żony i na nowo otrzymanych ziemiach postawił ranczo, a wraz z nim zainwestował czas oraz pieniądze w hodowle koni. Z biegiem lat zaczął interesować się również odławianiem tych zwierząt z nieodpowiednio funkcjonujących farm, fundacji oraz rzeźni.
Charles — do czasu śmiertelnego wypadku żony — był szczodrym, poczciwym mężczyzną, który na piedestale stawiał dobro bliskich i zwierząt. Rdzenni mieszkańcy Sapphire Creek pamiętają go jako człowieka o dobrym sercu, bardzo rezolutnego i wygadanego, jednak po śmierci Acacii całkowicie zamknął się na otoczenie. Z rezerwą zaczął podchodzić do własnych dzieci, a ma ich szóstkę.
Przez wzgląd na nagłą niechęć Charlesa do latorośli, rodzeństwo przywykło wychowywać się samodzielnie. Najstarsi przejęli pieczę nad najmłodszymi, jednocześnie pozwalając ojcu utopić żal po stracie żony w niemal nadgorliwej pracy w gospodarstwie.
U Weasley'ów dziewczynki były rzadkością. Ostatnia urodziła się trzy pokolenia wcześniej. Dzięki takiemu rozrostowi męskiej populacji ich nazwisko było ciągle przekazywane dalej, dlatego gałęzie rodziny sięgnęły nie tylko Ameryki, ale również całego świata. Obecnie rodzina — z uwagi na występki całego rodzeństwa — traktowana jest przez społeczność miasteczka z przymrużeniem oka. Większość kojarzy ich nazwisko i intuicyjnie wiąże je z Charlesem Weasleyem, ranczem i wypadkiem młodej Acacii.

Moderatorem rodziny jest Zoe Weasley
Struktura
Charles Weasley — NPC, 56 lat, właściciel rancza Wildness of heart ranch
Acacia Weasley — zginęła w 2015. Auto spadło z wiaduktu do rzeki.
 • — syn (28 lat)(wolne)
 • — syn (25 lata)(wolne)
 • — syn (24 lata)(wolne)
 • — syn (21 lat)(wolne)
 • Ronald Weasley — syn (18 lat)
 • Zoe Weasley — córka (18 lat)
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Blood Alliance
Informacje
trigger warning ten tekst może zawierać: treści wulgarne, homofobiczne, seksistowskie, nawiązujące do posiadania broni, morderstw, handlu narkotykami, przedawkowania i uzależnienia, przemocy fizycznej, w tym seksualnej.
Bractwo Krwi to bardzo odległa odnoga meksykańskiego kartelu Sinaloa, działająca na terenie Kanady, specjalizująca się w przemycie i dystrybucji narkotyków, a także praniu pieniędzy. Na czele jej kanadyjskich struktur stoi rodzina Sinclair, posiadająca meksykańsko-francuskie korzenie, a Ivan jest dalekim kuzynem szefa gangu. W 2014 roku otrzymał od niego zadanie zorganizowania siatki wpływów na przygranicznych terenach Stanów Zjednoczonych, za które zabrał się z ochotą, wykupując lokal po lokalu i stopniowo ugruntowując swoją pozycję. W interes wprowadził swoje dzieci, ale po drodze zaufał także kilku niespokrewnionym ze sobą ludziom, wtajemniczając ich w sekrety organizacji i czyniąc tym samym członkami Bractwa. W Sapphire Creek, do którego przybyli we wrześniu, zajmują się rozwijaniem i promocją klubu, który jest oczywiście przykrywką do handlu narkotykami, a także próbują nastawić przeciwko Lowellowi jak największą liczbę mieszkańców. Dlaczego? Tego Ivan nie zdradził, jednak wierni mu ludzie nie zadają zbędnych pytań, zamiast tego bez wahania wykonując polecenia swojego szefa.

Wielu członków Bractwa po mieście porusza się na motorach, a na plecach nosi czarne, skórzane kurtki, doskonale wpisując się w stereotypowy obraz amerykańskiego członka gangu. Republikańska Montana jest dla nich idealnym miejscem do życia - w Bractwie Krwi nie ma miejsca na tolerancję i progresywne myślenie, seksizm i homofobia mają się dobrze, a kobiety w ich organizacji wciąż traktowane są z góry, nie mówiąc już o tym, co mogłoby spotkać członka, w którego męskość zwątpiłby Ivan.

Młodsi członkowie gangu nie od razu mają zaszczyt poznać jego szefa, to synowie Ivana zajmują się wtajemniczaniem nowych ochotników, a stary Sinclair nie należy do osób ufnych - niektórzy potrzebowali lat, by wkupić się w jego łaski i udowodnić swą lojalność. Jeden fałszywy ruch oznaczać może utratę przychylności Ivana, a jeszcze nikt, komu się to przytrafiło, nie dożył by opowiedzieć swoją historię.

Moderatorem gangu jest Manitou. Wszyscy członkowie muszą posiadać trzeci poziom ingerencji MG. Niespokrewnione postacie młodsze niż 30 lat będą przyjmowane w charakterze nowicjuszy i ich zadaniem będzie fabularne wykazanie się i zdobycie zaufania rodziny Sinclair. Karty postaci należących do gangu muszą obowiązkowo zawierać stosunek bohatera do narkotyków, a sekrety nie powinny być jednozdaniowym opisem wady charakteru.
Struktura
Ivan Sinclair - postać NPC, 65 lat, właściciel White Lotus Strip Club
 • z małżeństwa z pierwszą żoną
  • dziecko 1 - wolne
   dziecko 2 - wolne
  • z małżeństwa z drugą żoną
   • dziecko 3 - wolne
    dziecko 4 - wolne
  • niespokrewnieni członkowie gangu
   • członek - współpraca incognito
    członek - współpraca incognito
    członek - współpraca incognito
    członek - casper edelman
    członek - wolne
    członek - wolne
Zablokowany