00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#15
Dobry wieczór Sapphire Creek! Na termometrach istne szaleństwo, a my nie możemy zaoferować wam nic na ochłodę, ale... przychodzimy do was ze sporą dozą zmian i nowości, od których - mamy nadzieję! - zrobi wam się przyjemnie gorąco.

W pierwszej kolejności chciałybyśmy przedstawić wam nowy punkt w regulaminie, który brzmi:
6.5 Aktywacja konta nieaktywnego traktowana jest jak tworzenie multikonta. Oznacza to, że jeśli użytkownik posiada trzy (lub więcej) aktywne postacie, chcąc przywrócić postać nieaktywną musi spełnić warunki opisane w punkcie 4.1.

Małej zmianie uległ też kod odbioru odznak. Od dziś, zamiast pola "przebieg" znajduje się tam pole "uzasadnienie". Jednocześnie zaznaczamy, że każda osoba odbierająca odznakę dla postaci zobowiązana jest wpisać w to pole konkretną liczbę postów, za którą odznaka jest odbierana, natomiast osoba odbierająca odznakę fabularną powinna umieścić w tym miejscu krótkie uzasadnienie tego, dlaczego przysługuje jej dana odznaka. Ponadto, opisy odznak dla gracza wzbogacone zostały o dopisek dotyczący tego, czy dana odznaka przysługuje za wykonanie zadania jednym czy wszystkimi multikontami. W związku ze słabą widocznością podmieniłyśmy także część obrazków.

Jeśli o powinnościach mowa, przypominamy także, że postaci posiadające wyższy poziom MG niż zerowy zobowiązane są do uzupełnienia trackera. Część z was nie wywiązała się z tego obowiązku, co uniemożliwia Mistrzowi Gry jakąkolwiek ingerencję w wasze fabuły, dlatego postanowiłyśmy, że wszystkie postacie, które do 22 sierpnia nie uzupełnią trackerów i nie umieszczą linków do nich w profilu, zostaną automatycznie przerzucone na zerowy poziom MG.

Pozostając w temacie Mistrza Gry, pragniemy poinformować, że wprowadziłyśmy nowy system działania lokacji podwyższonego ryzyka. Niestety na pokładzie została wyłącznie jedna osoba zdolna do regularnego mistrzowania waszych rozgrywek, co odrobinę ogranicza nasze możliwości. Nie znaczy to jednak, że lokacje podwyższonego ryzyka będą całkowicie pozbawione ingerencji ze strony Manitou! O szczegółach możecie poczytać w lokacjach, które na nowo pojawiły się na forum, a ich spis znajdziecie tutaj. Jednocześnie przypominamy, że osoby chętne wspomóc nas w kwestiach fabularnych nadal mogą zgłaszać swoje kandydatury w prywatnych wiadomościach wysłanych na konto sapphire creek. <3

Jak już pewnie zauważyliście, bankiet w Diamond Lodge Resort & SPA dobiegł końca, a w waszych trackerach pojawiło się podsumowanie. Nie jest to jednak koniec atrakcji! 20 sierpnia ruszą kolejne wydarzenia, z których jedno skierowane jest wyłącznie do postaci poniżej 25 roku życia, o czym więcej przeczytacie w tym temacie. Cała reszta będzie mogła natomiast pobawić się na evencie ściśle związanym z wakacyjnym bingo! Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

W związku z małym zainteresowaniem, zdecydowałyśmy się odejść od opcji parowania przez MG w temacie kto zagra. Wprowadziłyśmy natomiast nowy dział, w którym to właśnie wy możecie zająć się organizacją własnych eventów! Wszystkie szczegóły znajdują się w tym temacie!

Przypominamy też, że wakacyjne bingo trwa w najlepsze! Dziś pojawiło się nie tylko ósme zadanie, ale również pula nagród, z którą możecie zapoznać się tutaj. Osobom, które trafiły bingo, serdecznie gratulujemy i informujemy, że już dziś mogą odbierać nagrody z puli, natomiast odznaki i nagroda fabularna dla zwycięzcy przyznane zostaną po zakończeniu zabawy.

W związku z tym, że na forum pojawiło się trochę osób powracających do grania na forach, w ogłoszeniu umieszczony został przewodnik z najważniejszymi informacjami o forum. Natomiast w nagrodę dla osób, które dobrnęły do końca ogłoszenia, dajemy znać, iż chodzą słuchy, że Sapphire Creek w nowy miesiąc wejdzie już w nowych barwach! I bez obaw - w przeciwieństwie do puli tych, które właśnie pojawiły się na forum, nie jest to tylko plotka. :hihi:


Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#16
Dzień dobry!

Wakacje powoli zbliżają się do końca, dlatego chciałybyśmy przypomnieć, że jeszcze tylko przez tydzień możecie odbierać odznaki z limitowanej, wakacyjnej edycji. Jednocześnie chciałybyśmy poinformować, że odznaki fabularne odbierać można dopiero po zakończeniu danej rozgrywki, dlatego zasady odbierania odznak zostały opatrzone stosownym punktem.

W związku z tym, iż spora liczba osób nadal nie wywiązała się z utworzenia trackerów, w regulaminie pojawił się nowy punkt:
2.11 Każda postać decydująca się na 1 lub wyższy poziom ingerencji MG jest zobowiązana do utworzenia trackera w ciągu 3 dni od zaakceptowania karty postaci. Wszystkie pola trackera muszą być uzupełnione, a link do niego powinien znajdować się w profilu postaci. Nieuzupełnienie trackera skutkować będzie przeniesieniem postaci na 0 poziom ingerencji oraz konsekwencjami fabularnymi.
W nawiązaniu do tego punktu oraz do poprzedniego ogłoszenia, ta grupa osób, która nadal nie uzupełniła trackerów w ciągu najbliższych dni zostanie zredukowana do 0 poziomu ingerencji MG. Informujemy jednocześnie, że każda z tych postaci otrzyma także specjalne zadanie losowe, a te postacie, które zajmują stanowiska wymagające wyższego poziomu ingerencji, zostaną z tych stanowisk zdegradowane. Osoby, które będą chciały ponownie podnieść swój poziom ingerencji MG, będą mogły zgłosić się w tej sprawie na pw któregoś z administratorów, uprzednio uzupełniając tracker.

Zgodnie z obietnicą przychodzimy do was także z zapowiedzią zmiany szaty graficznej forum. Remont odbędzie się 31 sierpnia w godzinach wieczornych, a o dokładnej godzinie poinformowani zostaniecie w ogłoszeniu znajdującym się w nagłówku forum.

Na forum pojawiło się też trochę odznakowych nowości, które zobaczyć możecie poniżej. Ruszyły także nominacje na sierpniową postać miesiąca, które składać możecie tutaj!

Na zakończenie chciałybyśmy też przypomnieć, że sb jest miejscem przeznaczonym dla szerszego kręgu, dlatego prosimy o ograniczenie wątków zbyt mocno wkraczających w wasze relacje i życie prywatne.


Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

nowości w odznakach dla postaci


nowości w odznakach dla gracza
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#17
Cześć i czołem!

Witamy was dzisiaj na nowej, jesiennej odsłonie Sapphire Creek. Zostało nam jeszcze co prawda kilka dni wakacji, ale mamy nadzieję, że nowa szata graficzna umili wam zbliżający się wrzesień. Przypominamy zatem o wykonaniu twardego odświeżenia i życzymy miłej zabawy z odkrywaniem nowego stylu!

Przy okazji przychodzimy do was z kilkoma zmianami w regulaminie. Pierwszy z nich dotyczy imion postaci, dlatego informujemy, że punkt:
2.2 Imiona postaci nie powinny się powtarzać, jednak dozwolone jest wykorzystywanie różnych zdrobnień jednego imienia.
Od dziś przyjmuje brzmienie:
2.2 Imiona postaci nie powinny się powtarzać. Każdy użytkownik ma prawo do zajęcia pełnego imienia oraz jednego skrótu, ale muszą one znaleźć się w karcie postaci. Spis zajętych personaliów znajduje się w spisie zajętych wizerunków.
Każda z istniejących postaci, która chciałaby zająć dodatkowy skrót lub pełną wersję imienia użytego w nicku, może zgłosić się w tej sprawie do zamówień.

Doprecyzowany został także punkt:
3.4 Długość posta nie może być mniejsza niż wysokość avka (tj. minimum 1200 znaków), wyjątek stanowią prowadzone przez Mistrza Gry eventy, w których zezwala się na pisanie krótszych postów w ramach zachowania tempa akcji.
Który od dziś brzmi:
3.4 Długość posta nie może być mniejsza niż wysokość avka (tj. minimum 1200 znaków liczonych za pomocą wgranego na forum licznika), wyjątek stanowią prowadzone przez Mistrza Gry eventy, w których zezwala się na pisanie krótszych postów w ramach zachowania tempa akcji.

Ponadto pojawił się nowy punkt ograniczający możliwość zajmowania stanowisk w miejscach pracy kluczowych dla fabuły przez postacie z zerowym poziomem ingerencji MG. Brzmi on następująco:
2.12 Na forum istnieją miejsca pracy szczególnie istotne z punktu widzenia głównej fabuły. Do objęcia stanowiska w takim miejscu konieczny jest co najmniej pierwszy stopień ingerencji MG. Każde takie stanowisko opatrzone jest specjalnym tagiem w spisie miejsc pracy.

W związku z tym, iż część waszych postaci nie posiada miejsca pracy, lub zgrywa się ono ze stanowiskiem w taki sposób, iż wpisane w profil brzmi jak masło maślane, zdecydowałyśmy się na scalenie pól zawód i miejsce pracy, dlatego prosimy o jego ponowne uzupełnienie. Prosimy też o zweryfikowanie tego, w jaki sposób wpisany macie opis postaci. Ze względów estetycznych prosimy, żeby nie używać w tym polu enterów.

Przypominamy, że tylko do jutra możecie odbierać wakacyjne odznaki. Dziś przychodzimy do was z nową, jesienną edycją limitowaną, którą kolekcjonować będziecie mogli od 1 września do 30 listopada. Spis odznak znajdziecie także poniżej!


Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

edycja limitowana - jesień 2023

00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#18
Cześć i czołem!

Przychodzimy do was dziś z drobną aktualizacją. Do regulaminu został dodany następujący punkt:
2.13 Po zaakceptowaniu karty postaci możliwa jest jednokrotna zmiana poziomu ingerencji MG bez możliwości późniejszego powrotu na pierwotny poziom.

Ponadto informujemy, że, w temacie z pulą tajemnic informacja dotycząca sekretów z pierwszej grupy:
Tajemnice, których nie trzeba rezerwować, dostępne dla postaci z minimum pierwszym poziomem ingerencji MG.
ulega zmianie i od dziś będzie brzmiała następująco:
Tajemnice, których nie trzeba rezerwować, dostępne dla postaci z maksymalnie pierwszym poziomem ingerencji MG.
To samo dotyczy również sekretów z puli poziomu II.


A na sam koniec informujemy, że właśnie pojawiło się już ostatnie zadanie w naszym wakacyjnym bingo. Przypominamy, że wszystkie zadania możecie realizować do 22 września.
Gratulujemy wszystkim, którzy już trafili bingo, a także życzymy powodzenia tym, którzy wciąż o nie walczą. Dodatkowo, zachęcamy do wykonania wszystkich szesnastu zadań, bo na najwytrwalszych czekają dodatkowe niespodzianki.


Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#19
Witamy serdecznie w ten ciepły piątek!

Dzisiejsze ogłoszenie wyjątkowo nie przyniesie od razu wielu nowości, a będzie zapowiedzią zmian, jakie czekają nas w nadchodzących tygodniach. 1 października na forum pojawi się nowy rozdział fabularny oraz podsumowanie obecnego, przedstawiona zostanie nowa rodzina fabularna oraz związane z nią możliwości, zrewitalizujemy pulę tajemnic, udostępnimy scenariusze (zadania losowe) związane z nową fabułą i przede wszystkim nie damy wam się nudzić. W przyszłym miesiącu minie nam już pół roku wspólnej gry i z tej okazji zdecydowałyśmy się wprowadzić zmiany, które - miejmy nadzieję - przypadną wam do gustu.

Mając na względzie również sprawy bieżące przypominamy, że dziś ostatni dzień na wykonywanie zadań z wakacyjnego bingo - kończcie wątki i zgłaszajcie się po nagrody! Wszystkie szczegóły znajdziecie niezmiennie w tym dziale.

A jeśli już o forumowych zabawach mowa, to spieszymy poinformować was, że przygotowania halloweenowych atrakcji trwają w najlepsze! Ich ogłoszenie przypadnie w momencie, w którym pogoda przypomni sobie, że dla lepszego wczucia się w klimat powinna nam już wyczarować jesień.


Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#20
Rozpoczął się październik, a wraz z nim nowy rozdział fabularny!

Podsumowanie poprzedniego oraz wstęp do obecnego rozdziału możecie przeczytać tutaj. W związku z nowościami pojawiła się także nowa rodzina fabularna oraz postać npc. Gorąco zachęcamy do angażowania się w fabułę forum, a żeby wam to ułatwić, udostępniliśmy scenariusze, które mogą stanowić ciekawe punkty odniesienia dla waszych postaci. Pula tajemnic uległa rewitalizacji, odnajdziecie tam nowe sekrety, a część starych (przedawnionych) została usunięta.

Dobiegło końca Flathead Rodeo, za które możecie już odbierać nagrody, a podsumowania Escape powoli zaczynają wpadać do waszych trackerów. W przygotowaniu event Halloweenowy!

Aby przekupić zachęcić Was do tworzenia postaci niezbędnych do płynnego prowadzenia fabuły, przygotowałyśmy specjalną zniżkę na multikonta, obowiązującą wyłącznie w październiku tylko dla postaci członków Bractwa Krwi bądź stróży prawa.

Aby stworzyć:
5 multikonto - należy napisać 50 postów na wszystkich pozostałych.
6 multikonto - 95 postów na wszystkich pozostałych
7 multikonto - 165 postów na wszystkich pozostałych
8 multikonto - 305 postów na wszystkich pozostałych

Przy podbiciu KP użyjcie kodu #bloodalliance30 ;)


Nie byłybyśmy sobą, gdyby przy aktualizacji nie pojawiło się także ulepszenie zasad. Do Regulaminu został dołączony nowy punkt, a mianowicie:
6.6 Dokonując aktywacji konta, należy to zrobić z tym samym wizerunkiem, a także tym samym poziomem Mistrza Gry, który postać posiadała przed dezaktywacją. Dokonanie zmiany możliwe jest dopiero po ponownym otrzymaniu koloru.
.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przypadną Wam do gustu i następne 20 tysięcy postów nabijemy wspólnie równie szybko. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#21
Cześć!
Jeszcze nie do końca opadł kurz po wczorajszym wprowadzeniu nowego rozdziału fabularnego, a my już wracamy do Was z kolejnymi nowościami i zmianami.

Na wstępie spieszymy poinformować, że wątki na rodeo można kończyć do 8.10 i wciąż przysługiwać Wam za to będą odznaki.

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy po raz kolejny nie przyszły do Was z małą aktualizacją naszego forumowego regulaminu.

Od dziś punkt dotyczący przedłużenia rezerwacji zmienia swoje brzmienie z :
5.3 Rezerwacja podstawowa podlega przedłużeniu do 7 dni łącznie (liczone do 23:59 ostatniego dnia). Przedłużyć rezerwację można dwa razy, natomiast trzecie przedłużenie jest możliwe wyłącznie za zgodą administracji. Prośby o przedłużenie należy umieścić bezpośrednio pod rezerwacją bądź kierować na konto @sapphirecreek.
Na formę następującą:
5.3 Rezerwacja podstawowa podlega przedłużeniu do 7 dni łącznie (liczone do 23:59 ostatniego dnia). Drugie przedłużenie jest możliwe po wygaśnięciu pierwszej rezerwacji i ponownym zarezerwowaniu tego samego wizerunku. Prośby o przedłużenie należy umieścić bezpośrednio pod rezerwacją bądź kierować na konto Sapphire Creek.
Dodatkowo rezerwacja miejsc pracy, a także pozycji w dostępnych na forum rodzinach fabularnych, możliwa jest z konta, którego dotyczy zgłoszenie. W innej sytuacji takie zgłoszenia nie będą akceptowane.

Bardzo cieszymy się z ogromnego zainteresowania, jakie wzbudziło w Was pojawienie się na forum nowej rodziny fabularnej. W jej opisie dodałyśmy kilka szczegółów, by rozjaśnić to, jak widzimy jej funkcjonowanie. Nie chcemy nikomu podcinać skrzydeł, jednak naszym zamierzeniem od samego początku było nieco stereotypowe przedstawienie gangu siejącego postrach w republikańskim stanie i podczas sprawdzania kart będziemy dążyć do tego, by różnorodne postacie z krwi i kości znalazły się w jego szeregach. Stawiamy na skórzane kurtki ponad lakierowane buty, a włoską mafię zostawiamy w spokoju ;)

Na chwilę obecną wszystkie miejsca w gangu zostały już zarezerwowane, jednak planujemy dać Wam możliwość dołączenia do Bractwa Krwi w trakcie trwania fabuły, do czego gorąco zachęcamy.

Ściskamy cieplutko i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#22
Dzień dobry w pierwszą niedzielę października!

Dziś przychodzimy do was ze zmianami kilku zapisów w regulaminie. W związku z pojawianiem się na forum zbyt długich nicków, które nie mieszczą się w profilu i tym samym rozwalają kod, treść następującego punktu:
2.1 Nick powinien składać się z imienia lub imion i nazwiska postaci. Może zawierać w sobie skróty, zdrobnienia, literkę drugiego imienia, pseudonim, jednak nie może być samą ksywką postaci.
od dziś zmienia się na:
2.1 Nick postaci może składać się wyłącznie z jednego imienia i nazwiska lub jednego imienia, inicjału drugiego imienia oraz nazwiska, przy czym akceptowane są nazwiska dwuczłonowe oraz zdrobnienia pierwszego imienia.

Ponadto punkt:
6.4 Aktywacji postaci również dokonujemy w odpowiednim temacie. Aby aktywować postać należy dokonać rezerwacji wizerunku, napisać post fabularny i wyszczególnić tematy, które mają zostać przywrócone z archiwum.
został rozbudowany do:
6.4 Aktywacji postaci również dokonujemy w odpowiednim temacie. Aby aktywować postać należy dokonać rezerwacji wizerunku, napisać post fabularny i wyszczególnić tematy, które mają zostać przywrócone z archiwum. Aktywacja powinna być dokonana w ciągu dwóch dni od napisania posta fabularnego.

Jednocześnie przypominamy, że postaci decydujące się na pierwszy lub wyższy poziom ingerencji MG powinny w ciągu 3 dni od akceptacji karty postaci wypełnić i podlinkować tracker w profilu. Trackery niewypełnione do końca będą traktowane równoważnie z brakiem trackera i także będą prowadzić do degradacji poziomu ingerencji MG oraz konsekwencji fabularnych.


Ściskamy cieplutko i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#23
Witajcie w połowie tygodnia!

Zgodnie z zapowiedzią, przychodzimy do was z odpowiedzią na kwestię, z którą bijemy się od dwóch dni. Przez długi czas zastanawiałyśmy się nad rozwiązaniem, które zostałoby zaakceptowane przez obie ze stron, jednak ostatecznie doszłyśmy do wniosku, że nie ma tu miejsca na złoty środek. Zanim zaprezentujemy wam nowy punkt w regulaminie, chciałybyśmy nieco nakreślić wam to, co kierowało nami przy podejmowaniu decyzji.

W tym poście możecie przeczytać o naszych dotychczasowych działaniach oraz o tym, jak zostały przyjęte. Niejednokrotnie mierzyłyśmy się z zarzutami dotyczącymi nietolerancji, uprzedzeń oraz homofobii, które uważamy za niesłuszne. Ba, same tworzymy postaci należące do środowiska LGBT i świetnie bawimy się podczas rozgrywania ich wątków.

Początkowo biłyśmy się z myślami, nie chcąc cenzurować niczyjej twórczości i pragnąć uszanować preferencje innych graczy, jednak w tym miejscu chciałybyśmy nadmienić, że ten szacunek powinien, ale niestety nie działa w dwie strony. Każde z podjętych przez nas działań spotykało się z przytykami kierowanymi do nas drogą prywatną bezpośrednio oraz przez osoby postronne, a później także szyderczymi uwagami pojawiającymi się na shoutboxie. Nie będziemy tolerować wprowadzania na forum toksycznej atmosfery, a takie zachowanie karać będziemy ostrzeżeniami, a w późniejszym etapie także wyłączeniem czatu dla poszczególnych osób.

W obawie o to, czy delikatniejsze obostrzenia w ogóle byłyby respektowane, czy, podobnie jak szydercze dopiski w trigger warningu, znów spotykałyby się z mało kulturalnymi i niezbyt dyskretnymi przytykami, postanowiłyśmy nie iść w tej kwestii na żadne ustępstwa. W związku z tym od dziś w regulaminie forum pojawia się zapis:
3.3 a) W publicznych częściach forum obowiązuje całkowity zakaz rozgrywania wątków opartych na scenach gwałtów, aktów kazirodczych czy pedofilii.
Oznacza to, że osoby zainteresowane powyższą tematyką mogą rozgrywać takie wątki wyłącznie na drodze prywatnej.

Jednocześnie chciałyśmy wspomnieć, że jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji. Nie tylko od czasu otrzymania zgłoszenia, ale jeszcze od momentu wprowadzenia na forum motywu gangu notorycznie zarzuca nam się uwzięcie się na konkretną grupę użytkowników, choć żadne z podjętych przez nas działań nie miało tego na celu. Paradoksalnie, choć jest to miejsce, które same opłaciłyśmy, stworzyłyśmy i cały czas staramy się wzbogacać o nowe rozrywki przez wzgląd na was - naszych użytkowników, w ostatnim czasie często obserwujemy złośliwe przytyki pod naszym adresem wysyłane na czacie przez tę właśnie grupę. Mamy zatem nadzieję, że zrozumiecie i uszanujecie podjętą przez nas decyzję, a Sapphire Creek nadal będzie miejscem, którego społeczność pozostanie odcięta od toksycznych zachowań.


Ściskamy cieplutko i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#24
Dobry wieczór!

Na początek chciałybyśmy Was zachęcić do udziału w halloweenowych zabawach, które dla Was przygotowałyśmy. Dla najwytrwalszych przewidziane zostały ciekawe nagrody.

Dodatkowo informujemy, że comiesięczne nominacje na postać miesiąca pojawią się już 25 października z nieco zmienionymi zasadami.

A także, chciałybyśmy Was poinformować, że od dzisiaj gemma hargrove przenosi swoje uprawnienia na konto stella sheppard.

A na sam koniec, coś dla amatorów odznak.
Specjalnie dla Was, przygotowałyśmy ich dużą aktualizację - tych dla postaci, a także tych dla gracza. Mamy nadzieję, że przypadną Wam one do gustu.

Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

nowości w odznakach dla postaci


nowości w odznakach dla gracza

00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#25
Cześć i czołem! Listopad przywitał nas chłodną pogodą, więc my chciałybyśmy poprawić wam humory kilkoma drobnymi zmianami w regulaminie!

Od pewnego czasu umożliwiamy tworzenie siódmego i ósmego multikonta, dlatego zdecydowałyśmy się na upublicznienie zasad dotyczących ich tworzenia. W związku z tym punkt:
4.1 Dozwolone jest tworzenie multikont. Każdy na start może posiadać 3 konta, natomiast każde kolejne można stworzyć po spełnieniu następujących warunków:
  • Czwarte multikonto — minimum po 5 postów fabularnych.
  • Piąte multikonto — minimum po 20 postów fabularnych na trzech poprzednich i 10 na czwartym.
  • Szóste multikonto — minimum po 35 postów fabularnych na trzech pierwszych, 25 postów na czwartym i 10 postów na piątym multikoncie.
Wyjątkiem jest multikonto przyznawane jako nagroda.
Limit multikont, jakie można posiadać, to 6, a każde kolejne można stworzyć dopiero za zgodą całej administracji.
Teraz przyjmuje brzmienie:
4.1 Dozwolone jest tworzenie multikont. Każdy na start może posiadać 3 konta, natomiast każde kolejne można stworzyć po spełnieniu następujących warunków:
  • Czwarte multikonto — minimum po 5 postów fabularnych.
  • Piąte multikonto — minimum po 20 postów fabularnych na trzech poprzednich i 10 na czwartym.
  • Szóste multikonto — minimum po 35 postów fabularnych na trzech pierwszych, 25 postów na czwartym i 10 postów na piątym multikoncie.
Wyjątkiem jest multikonto przyznawane jako nagroda.
Limit multikont, jakie można posiadać, to 8, a w przypadku siódmego i ósmego multikonta obowiązują specjalne wymagania:
  • Siódme multikonto — minimum po 50 postów na trzech pierwszych kontach, 40 na czwartym, 30 na piątym, 20 na szóstym oraz minimum 10 zakończonych gier, w tym minimum 5 na trzech ostatnich kontach i minimum jedna na szóstym.
  • Ósme multikonto — minimum po 80 postów na trzech pierwszych kontach, 70 na czwartym, 60 na piątym, 40 na szóstym, 30 na siódmym oraz minimum 15 zakończonych gier, w tym minimum 10 na czterech ostatnich kontach i minimum jedna na siódmym.

Uznałyśmy także, że nie chcemy zbyt mocno ograniczać wam możliwości grania upragnionymi wizerunkami, dlatego punkt:
2.7 Dozwolona jest jedna zmiana wizerunku, jednak nowy wygląd nie może odbiegać od obecnego — mamy tutaj na myśli rażące różnice jak kolor skóry, pochodzenie etniczne czy spora różnica wieku. Administracja ma prawo do odmowy zmiany wizerunku. W przypadku przejęcia wizerunku, gdy postać wpada do nieaktywnych, można zmienić wygląd i nie jest to wliczane do zmian, jednak ewentualny późniejszy powrót do starego wizerunku już będzie się liczył.
Zmienia się na:
2.7 Dozwolona jest trzykrotna zmiana wizerunku, jednak nowy wygląd nie może odbiegać od obecnego — mamy tutaj na myśli rażące różnice jak kolor skóry, pochodzenie etniczne czy spora różnica wieku. Administracja ma prawo do odmowy zmiany wizerunku. W przypadku przejęcia wizerunku, gdy postać wpada do nieaktywnych, można zmienić wygląd i nie jest to wliczane do zmian, jednak ewentualny późniejszy powrót do starego wizerunku już będzie się liczył.

Na koniec, aby uporządkować kwestię wizerunków, punkt:
5.4 Rezerwacje z literówkami w imieniu bądź nazwisku wizerunku będą uznawane za nieważne.
Przyjmuje brzmienie:
5.4 W rezerwacjach należy umieszczać pełne dane rezerwowanego wizerunku, nie jego pseudonim. (wyjątek stanowią nicki z mediów społecznościowych, jeśli personalia nie są znane). Rezerwacje z literówkami w imieniu bądź nazwisku wizerunku będą uznawane za nieważne.

Jak pewnie zauważyliście, na naszym pokładzie zawitał nowy Mistrz Gry. Gina Davis zdołała już zadebiutować w swojej pierwszej rozgrywce, więc z tego miejsca serdecznie dziękujemy jej za pomoc oraz życzymy wielu nowych pomysłów, którymi i sobie, i wam urozmaici zabawę.

Jednocześnie przypominamy o najnowszej zabawie fabularnej oraz informujemy, że w związku z tym, że wiele grzybków pozostało jeszcze wolnych, zdecydowałyśmy się zwiększyć limit ich rezerwacji do czterech odznak na osobę.


Ściskamy cieplutko i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#26
Dobry wieczór!

W dniu dzisiejszym skład administracyjny opuszcza Darcy Johnson. Bardzo dziękujemy za wkład i zaangażowanie w budowanie forum, a także prowadzenie niesamowitych eventów jako nasz Manitou. <3
W nawiązaniu do powyższego ogłaszamy dodatkowy nabór na stanowisko moderatora i Mistrza Gry. Szukamy osób sumiennych, dobrze zaznajomionych z naszym regulaminem, kreatywnych oraz bezkonfliktowych. Nasz podział obowiązków jest elastyczny, bazujący na dobrej komunikacji, dlatego wymagamy dołączenia do ekipowego discorda, jednak szanujemy swój czas i nie będziemy od nikogo oczekiwać bycia forever online. Potencjalni Mistrzowie Gry nie zostaną od razu rzuceni na głęboką wodę, poszukujemy osób chętnych na burze mózgów odnośnie zadań losowych czy miejskich plotek. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie wiadomości prywatnej na konto sapphire creek z tytułem funkcji, jaka was interesuje.

Event halloweenowy został oficjalnie zakończony, o czym dowiecie się z krótkiego podsumowania . Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, a także gratulujemy Gina Davis pierwszego, samodzielnie przeprowadzonego eventu, jako nasz nowy Mistrz Gry. <3

Przypominamy o naszej aktualnej forumowej zabawie - jesienne odznakobranie! Do Waszej dyspozycji pozostało jeszcze kilka wolnych grzybków, pod którymi kryją się piękne, limitowane odznaki. Łapcie więc koszyczki w dłoń i ruszajcie na ich poszukiwania.

Na koniec mamy dla Was również z nową pulą odznak, która na pewno ucieszy tych lubiących je zbierać. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego — czy to w odznakach dla postaci, fabularnych, czy też dla gracza.


PS. Ptaszki ćwierkają, że za niecałe dwa tygodnie do Sapphire Creek zawita zima. <3
Życzymy dużo weny i do zobaczenia w fabule!
Ekipa forum

nowości w odznakach dla postaci


nowości w odznakach fabularnych


nowości w odznakach dla gracza00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#27
Dobry wieczór!

Dziś wpadamy do was z kilkoma nowościami, ale zanim przejdziemy do ich ogłoszenia, chciałybyśmy przypomnieć, że tylko do końca miesiąca możecie odbierać jesienne odznaki oraz wziąć udział w jesiennym odznakobraniu. Jeśli jeszcze się nad tym zastanawiacie, to wasza ostatnia szansa.

Po tym czasie do Sapphire Creek zawita zima - a w zasadzie zrobi to już 30 listopada. Z tego powodu chciałybyśmy, żebyście przygotowali się na to, iż w godzinach popołudniowych forum zostanie wyłączone z użytku z powodu zimowego remontu, aby po kilku godzinach powitać was w nowej, zimowej odsłonie!

Zima będzie także czasem nowych epizodów fabularnych, dlatego wraz z tym ogłoszeniem przychodzimy z gorącą prośbą do wszystkich użytkowników posiadających poziom ingerencji mg wyższy niż pierwszy i będących na forum co najmniej dwa miesiące. W związku ze zmianami, jakie zaszły w składzie oraz wdrożeniem do pracy nowego Mistrza Gry, chciałybyśmy, aby każda z tych postaci zamieściła w swoim trackerze aktualizację zawierającą najważniejsze wydarzenia z życia waszej postaci oraz to, co zmieniło się od momentu, w którym zaakceptowana została wasza karta postaci. W tym celu możecie użyć poniższego kodu:

Kod: Zaznacz cały

[tracker][trackerhead=aktualizacja]DANE POSTACI[/trackerhead]
[trackerbody]
[center]
[/center][trackertext=TREŚĆ AKTUALIZACJI]listopad 2023[/trackertext]
[/trackerbody]
[/tracker]

W tym miejscu chciałybyśmy także wspomnieć, że pod koniec grudnia możecie spodziewać się kolejnego wydarzenia fabularnego, które aktualnie opracowujemy.

Aby dać wam przedsmak tego, co jeszcze czeka na was w grudniu, w tym temacie możecie przeczytać więcej na temat zabawy, jaką dla was przygotowałyśmy. Mamy nadzieję, że chętnie się w nią zaangażujecie, a nagrody, które otrzymają, umilą wam oczekiwanie na grudniowe świętowanie.


Trzymajcie się ciepło!
Ekipa forum
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#28
Witajcie na nowej, zimowej odsłonie Sapphire Creek!

W związku z remontem mamy dla was kilka informacji! Po pierwsze, reorganizacji uległy kategorie odznak, więc mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie wam je wyszukiwać.

Korzystając z okazji, że po raz kolejny na naszym forum wybrana została postać miesiąca, chciałyśmy przypomnieć o zasadach głosowania. Część z oddanych przez was głosów musiałyśmy unieważnić, ponieważ zdarzają się sytuacje, kiedy jeden użytkownik oddaje głosy z dwóch kont (lub z konta bez zrobionej karty postaci). Pamiętajcie, że każdy z was może oddać tylko jeden głos i musi on być oddany z konta postaci aktywnej.

Kolejną nowością, którą wprowadziłyśmy, żeby ułatwić pracę naszym mistrzom gry, jest konieczność zgłaszania rozegranych scenariuszy. Możecie zrobić to w temacie, w którym już wcześniej można było zgłaszać rozegranie zadań losowych. Przypominamy także o konieczności aktualizacji trackerów, w związku ze zbliżającym się eventem fabularnym!

Na koniec chciałybyśmy także poinformować was o tym, że na chwilę obecną zdecydowałyśmy się zamknąć nabór na moderatorów i mistrzów gry. Dziś do naszego grona dołącza theo reinhart, do której teraz możecie zwracać się z wszelkimi pytaniami i problemami. Cieplutko witamy ją w ekipie i życzymy dużo zapału i dobrych pomysłów. <3


Trzymajcie się ciepło i zabierajcie się za rozgrywanie zimowych rozgrywek!
Ekipa forum
00 -
000 cm
konto specjalne
sapphire creek
Awatar użytkownika
opis
Meet me underneath that big Montana sky.

Ogłoszenia administracji
#29
Witajcie w świąteczny tydzień 🎄

Mamy nadzieję, że pomiędzy przygotowaniami znajdziecie chwilę by zerknąć na garstkę nowości, które przygotowałyśmy!

Jak pewnie zauważyliście, w dziale mistrza gry pojawiły się nowe scenariusze fabularne. Tym razem są one dedykowane przede wszystkim członkom rodzin Lowell oraz Davis, pracownikom hotelu i oraz właścicielom lokalnych biznesów, a to za sprawą zbliżającego się zimowego eventu, na który zapisy rozpoczniemy po świętach. W tej puli scenariuszy znajdziecie także kilka uniwersalnych propozycji, a po nowym roku pojawi się kolejna szansa, by odegrać fabularne zadania. Korzystając z okazji, jeśli nie udało Wam się jeszcze zapoznać z informacjami w temacie przypominamy, że członkowie rodzin fabularnych Lowell oraz Davis powinni odegrać po jednej grze z grupy I. Miejsca przewidziane są dla wszystkich; rozumiemy, że może nie udać się to przed eventem ze względu na okres świąteczny, jednak nierozegranie scenariusza w późniejszym terminie w wypadku członków rodzin fabularnych wiązać się będzie z degradacją o jeden poziom mistrza gry.

W związku z powyższym, raz jeszcze zachęcamy wszystkich do tworzenia postaci powiązanych z rodzinami fabularnymi, ponieważ mamy co do nich plany, które w najbliższym czasie zaczniemy wprowadzać na fabule. Jednocześnie przypominamy o konieczności zaktualizowania trackerów. Instrukcja oraz wzór aktualizacji znajdują się w ogłoszeniu #27. Wszystkie postacie, które do końca roku nie będą posiadać aktualizacji w trackerze, zostaną zdegradowane o jeden poziom mg. Aktualizacja jest także warunkiem koniecznym, by wziąć udział w zbliżającym się wydarzeniu.

Pozostając w temacie mistrza gry, w tym tygodniu nasz pokład opuściła Gina Davis. Dziękujemy za wkład w rozwój fabuły i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami jako graczka <3 Tym samym, z dniem dzisiejszym wszystkie pytania odnośnie wydarzeń i fabuły możecie kierować do Haley Brenner oraz theo reinhart, które od teraz będą opiekowały się tematami z nimi związanymi. Jednocześnie ponownie otwieramy nabór na pomocnika, który zechciałby wesprzeć nas w tej kwestii. Jeżeli jesteś osobą sumienną, kontaktową i kreatywną, a wydarzenia mające miejsce na fabule nie są Ci obce, daj nam znać poprzez prywatną wiadomość na konto Sapphire Creek. W tytule wiadomości należy wpisać "nabór na mistrza gry", a w treści napisać kilka słów o sobie :butt:

Wracając na moment do spraw organizacyjnych, z dniem dzisiejszym pojawiły się dwa nowe punkty w regulaminie:
2.5 a) Podczas tworzenia bliźniaka jednojajowego postaci istniejącej, konto pierwszego z graczy (właściciela wizerunku) musi pozostać aktywne przynajmniej do momentu zaakceptowania karty postaci bliźniaczego rodzeństwa. Jeżeli pierwsze z bliźniąt nie napisze posta w terminie bądź dezaktywuje postać przed akceptacją karty drugiego, wizerunek wraca do obiegu zgodnie z regulaminem, a rezerwacja bliźniaka przestaje obowiązywać.
oraz
4.1 a) Tworząc siódme oraz ósme multikonto, należy przed podbiciem karty przesłać w wiadomości prywatnej na konto Sapphire Creek listę zakończonych gier (wraz z odnośnikami prowadzącymi bezpośrednio do tematów), które są wymagane do stworzenia multikonta.

Z innych ważnych informacji, z przyjemnością informujemy, że od 23 grudnia do 3 stycznia na forum obowiązywać będzie okres ochronny, w którym nie będzie możliwości przejmowania wizerunków postaci aktywnych. Ochrona nie dotyczy rezerwacji. Dodatkowo gracze, którzy wykonali 19 zadanie w kalendarzu adwentowym, otrzymują wydłużony okres ochronny, obowiązujący od dziś do 6 stycznia (lista postaci znajduje się w spisie nieobecności). Mamy nadzieję, że dzięki temu wszyscy zdołacie odpocząć, skupiając się na świętowaniu wraz z najbliższymi.

Na koniec mamy dla Was również nową pulę odznak, która na pewno ucieszy tych lubiących je zbierać. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego — czy to w odznakach dla postaci, fabularnych, czy też dla gracza!

nowości w odznakach dla postaci
nowości w odznakach fabularnychnowości w odznakach dla gracza
Życzymy Wam spokojnych i wesołych świąt, a także całego mnóstwa weny w jednym z gwiazdkowych prezentów! Trzymajcie się ciepło,
Ekipa forum

Zablokowany